výstavy pre školy pre verejnosť kontakt
baner_aktualne

 

aktuality 2020

18. 05. 2020
MEDZINÁRODNÝ DEŇ MÚZEJNÍKOV A NOVÝ TERMÍN NOCI MÚZEÍ A GALÉRIÍ
Každoročne si od roku 1977 na podnet Rady múzeí ICOM pripomíname 18. mája Deň múzeí. Pripomína sa význam múzeí pre spoločnosť a hovorí sa o zmysluplnosti ich existencie.
My múzejníci sa v tomto období vždy tešíme na návštevníkov počas podujatia Noc múzeí a galérií, kedy pripravujeme špeciálne programy a venujeme sa Vám viac ako po iné návštevné dni. Výnimočná situácia sa však dotkla aj tohto podujatia. Avšak o možnosť opäť sa niečo nové dozvedieť o múzeu a nazrieť do jeho skrytých miest nebudete ukrátení ani tento rok.
Podujatie Noc múzeí a galérií sa totiž presunulo na nový termín - sobotu, 14. novembera 2020.

27. 04. 2020
ONLINE VERZIE VÝSTAV OSOBNOSTI V ŠKOLSKÝCH LAVICIACH
Prinášame Vám možnosť prezrieť si z pohodlia vášho domova výstavné projekty z cyklu Osobnosti v školských laviciach, ktoré boli v minulosti v múzeu prezentované ako výstavy.
Každá z výstav priniesla mnoho zaujímavých, časťo nepoznaných faktoch o známych ľuďoch, a preto sme sa rozhodli, nechať Vám aj takýmto online spôsobom nazrieť do spomienok na školské časy slovenských osobností z oblasti divadla, literatúry, filmu či športu. Presvečte sa sami. K výstavám >>>

17. 04. 2020
MÚZEUM SI PRIPOMÍNA 50 ROKOV OD SVOJHO VZNIKU, PRINÁŠAME JEHO HISTÓRIU
Rok 2020 sa v múzeu nesie v znamení 50. výročia svojej existencie. Vo virtuálnej podobe si pripomenieme jednotlivé dekády toho, ako sa Múzeum školstva a pedagogiky formovalo od čias svojho vzniku až po súčasnosť. Zalovili sme v archívoch a našli naozaj zaujímavé informácie.
Viac sa dozviete v tomto článku >>>

01. 04. 2020
2% PRE MÚZEUM
Neviete, čo s vašimi 2% z daní? Darujte ich občianskemu združeniu Pro museum sídliace pri múzeu a podporte tak jeho múzejné činnosti. O tom, v čom nám Pro museum pomáha sa dočítate TU >>>

28. 02. 2020
MÚZEUM ŠKOLSTVA A PEDAGOGIKY MÁ NOVÚ ADRESU
Oznamujeme, že začiatkom roka 2020 múzeum začalo sídliť na novej adrese: Charkovská 1, Bratislava - Devínska Nová Ves. V súčasnosti zamestnanci múzea pracujú na konsolidácií múzejného pracoviska, najmä na uložení zbierkového fondu múzea do depozitárov, ktoré sú súčasťou budovy. 

07. 01. 2020
MÚZEUM PRESŤAHOVANÉ
Koniec roka 2019 sa v múzeu niesol v znamení sťahovania. Po niekoľkomesačnej príprave balenia zbierkového fondu, prišiel na rad ich transport. Šlo o mimoriadne náročné obdobie, počas ktorého sa do novej budovy premiestnili stovky krabíc s predmetmi, samotné zbierky i celé múzejné pracovisko. Viac sa dozviete v špeciálnej časti sťahovanie/rekonštrukcia >>>


 


<< aktuality 2018    << aktuality 2019